Поурочні плани з образотворчого мистецтва(конспекти-уроків)
Урок №1
Тема:Створити мовою графіки образ у
певному настрої. Мета: знайомство з
графікою як один із видів образотворчого мистецтва; учити застосовувати
знання
в практичній діяльності, свідомо користуватися різними художніми
техніками та
матеріалами для виконання творчих робіт; формувати творче мислення,
уміння
аналізувати; виховувати любов і цікавість до творів образотворчого
мистецтва. Тип уроку: комбінований. Обладнання: для вчителя
– репродукції картин, плакат „Вправи на різні типи
ліній”; для учнів – альбом,
графічні матеріали, гумка. Вузлики на
память Графіка – ( від гр. „графо”
– пишу, креслю, малюю)
вид
образотворчого мистецтва, який включає всі різновиди малюнка і гравюри,
що
виконані в різній техніці. Хід уроку: Організація уваги учнів, оголошення теми
та мети уроку Актуалізація
опорних знань і вмінь Слово вчителя. З самого раннього віку ми малюємо крейдою на
асфальті,
фломастерами та кульковими ручками на папері, не підозрюючи навіть, що
виконуємо зображення, які називаються графічними. Графіка – ( від гр. „графо”
– пишу, креслю, малюю)
вид образотворчого
мистецтва, який включає всі різновиди малюнка і гравюри, що виконані в
різній
техніці. Виражальними
засобами графіки є лінія, штрих, крапка, пляма і колір, значення якого
обмежене. IV,Вивчення нового матеріалу Розповідь учителя. Графіку
можна
поділити на два види: безпосередньо малюнок на папері та друковану
графіку. Малюнок
можна
створити, як і картину, тільки в єдиному екземплярі. Він є унікальним. Достоїством
друкованої графіки є її багаторазове відтворення у великій кількості
рукотворним і машинним способами. Графіка
непомітно
входить до нашого життя у вигляді кнмжкових іллюстрацй, шрифту,
плакатів,
поштових марок, пакунків для різноманітних товарів, етикеток, дорожних
і
товарних знаків тощо.
До графічного мистецтва належить насамперед рисунок, виконаний на
якійсь
площині (папері, картоні). Графіка має свої засоби, тобто мову
— лінії, штрихи,
крапки, світлі й темні плями. Мовою графіки розповідають нам про
навколишній
світ і первісний художник, і середньовічний каліграф, і дитина, яка
малює на
асфальті,
і митці минулого й сучасного. Рисунок може бути самостійним графічним твором або
навчальним чи
підготовчим (здебільшого незавершеним; він називається ескізом).
У
графіці використовуються різноманітні матеріали, їх назви визначають
назви
техніки: якщо рисунок виконано вуглем, то кажуть, що працюють у техніці
вугля.
Кожен матеріал дає можливість створювати різні за накресленням і
виразністю
лінії, штрихи, крапки, плями. Легкі та ледь помітні сріблясті лінії для начерків
утворюються твердими або
середньої твердості графітними олівцями. М'які й дуже м'які олівці є
незамінними помічниками у створенні товстих, насичених ліній у
штрихуванні, як
у художника Г. Якутовича (1). V.Практична діяльність учнів Поміркуймо разом. Якими інструментами легше наносити на папір
крапки,
плями, лінії та штрихи (фломастерами, тушшю, олівцями)? Вправа. Повправляйтеся у виконанні різних штрихів, ліній
(гнучких, колючих,
хвилястих), крапок і плям
різними інструментами (олівцями, пером, фломастерами). VI.Завершення уроку Учитель підводить підсумки: аналізує характерні
помилки в роботах учнів;
дає загальну оцінку виконаним роботам; оцінює діяльність учнів на уроці. VII.
Домашнє завдання Принести: альбом, фломастери, графітовий олівець,
гумку, кольорові олівці,
кулькову ручку.