Розділи
лекції,конспекти
Конпекти уроків Французька мова
Конспекти Історія стародавнього світу
Конспекти уроків по русскому языку
конспекти уроків по історії середніх віків
Конспекти уроків з географії
материків і океанів
Конспекти уроків основи здоров’я
Конспекти уроків з допризовної підготовки
Конспекти уроків
Основи медичних знань
Конспекти уроків з економіки
Конспекти Людина і світ
Поурочні плани з основ праці
Поурочні плани з фізичної культури
Поурочні плани з математики
Поурочні плани з арифметики
Поурочні плани з геометрії
Урок № 8
Тема: Виконати на папері
ескіз казкового будиночка (квіткаря, пекаря, аптекаря, гончара).
Мета: учити передавати в
дрібній пластиці, удосконалити навики роботи з пластичним матерілом;
розвивати
почуття ритму, гармонії; ознайомити з роботою скульптора-анімаліста.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: для вчителя
– вироби народних майстрів, репродукції різних видів
скульптур, учнівські
роботи дрібної пластики; для учнів – альбом, пластилін,
досочку для ліплення,
стеки для пластиліна, ганчірку
Хід уроку:
Організація уваги учнів, оголошення теми та мети
уроку
Актуалізація опорних знань і вмінь
IV, Вивчення нового матеріалу
Слово вчителя.
Реальна
обємна
форма круглої скульптури надає можливість роздивляється її з різних
боків. І з
якого боку ми б не
дивилися на неї, вона
виглядатиме по-різному. Точка, з якої ми споглядаємо скульптуру,
називається
ракурсом.
Саме
цією
особливістю зумовлені в скульптурі дещо інші, ніж у графіці й живописі,
прийоми
композиції.
Композиція
скульптури, яка передає нерухомість (статичність), різниться від
композиції
скульптури, яка передає рух (динаміку). Статичну скульптуру достатньо
споглядати з одного боку, щоб зрозуміти задум художника і сприйняти
художній
образ. Динамічну
скульптуру потрібно
розглядати з різних ракурсів, щоб глибше відчути художній образ.
У
композиції
скульптурного рельєфу, так як і в круглій скульптурі, наявна статика і
динаміка. Враження
застиглості й
урочистості образу, як у давньогрецькому рельєфі, руху і навіть
просторової
глибини можна передати за допомогою різного розташування елементів
композиції
та її ритму. Зокрема, зображені одна за одною постаті формують глибину
в
композтції, що прикрашає давньогрецький храм Парфенон, так само, як
лінія
доріжки створює враження руху.
V.
Практична діяльність учнів
Творче завдання
Виконайте на папері ескіз казкового будиночка
(квіткаря, пекаря, аптекаря, гончаря). Підготуйте пластину для обємного
зображення, поправляйтеся різними інструментами для передачі фактури
(даху,
стін, основи).
Порада.
Уявіть споруду з характерним дахом, цікавою
фактурою стін, цеглин тощо, визначте вид рельєфу (заглиблений чи
випуклий).
VI.
Завершення уроку.
Учитель підводить підсумки: аналізує характерні
помилки в роботах учнів;
дає загальну оцінку виконаним роботам; оцінює діяльність учнів на уроці.
VII.
Домашнє завдання.
Принести: альбом, пластилін, досочку для ліплення, стеки для
пластиліна, ганчірку