Розділи
лекції,конспекти
Конпекти уроків Французька мова
Конспекти Історія стародавнього світу
Конспекти уроків по русскому языку
конспекти уроків по історії середніх віків
Конспекти уроків з географії
материків і океанів
Конспекти уроків основи здоров’я
Конспекти уроків з допризовної підготовки
Конспекти уроків
Основи медичних знань
Конспекти уроків з економіки
Конспекти Людина і світ
Поурочні плани з основ праці
Поурочні плани з фізичної культури
Поурочні плани з математики
Поурочні плани з арифметики
Поурочні плани з геометрії
Урок № 6
Тема: Створити різні рельєфні зображення прийомом
вирізання,
наліплюванням та видавлюванням на пластині-основі.
Мета: учити передавати в дрібній пластиці, удосконалити
навики
роботи з пластичним матерілом; розвивати почуття ритму, гармонії;
ознайомити з
роботою скульптора-анімаліста.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: для вчителя
– вироби народних майстрів, репродукції різних видів
скульптур, учнівські
роботи дрібної пластики; для учнів – альбом, пластилін,
досочку для ліплення,
стеки для пластиліна, ганчірку
Хід уроку:
Організація уваги учнів, оголошення теми та мети
уроку
Актуалізація опорних знань і вмінь
Слово вчителя.
Вузлики на память.
Скульптура (з латинської
„висікати,
вирізати”), чи ліплення – вид мистецтва, повязаний
зі створенням обємних
художніх форм з різних матеріалів. З твердих (мрамур, граніт, вапняк, дерево,
слонова
кістка) – митці висікають або
вирізають,
з мяких (глина, віск, пластилин) – ліплять,
з металу – відливають або карбують,
а зі скла – видувають.
IV, Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя.
На відміну від графіки й живопису, де предмети,
зображені на площині,
можуть лише здаватися нам обьємними, скульптура має реальну форму в
просторі.
Мистецтво
скульптури обирає своїм обєктом переважно людину, іноді тварину і
значно рідше
– натюрморт.
Створення
художнього образу у скульптурі тісно повязане з вибором матеріалу та
способом
його обробки.
Є
два види
скульптури – кругла, яку можна
споглядати з усіх боків, та рельєф
–
обємне зображення на площині. Рельєфне
зображення, як графіку і живопис, роздивляються з одного боку.
Скульптор
вирізує чи наліплює зображення на певну площину, тому таке зображення
ще
називають обємною картиною.
Розрізняють
рельєфи: низький – барельєф,
високий
– горильєф, заглиблений в
площину – контр
рельєф.
Рельєф
може бути
самостійним твором або частиною скульптурної композиції чи
архітектурної
споруди. Рельєфні зображення часто використовують у
декоративно-ужиковому
мистецтві та дизайні.
V.
Практична діяльність учнів
Творче завдання
Створіть різні рельєфні зображення прийомом
вирізання, наліплювання та видавлювання на пластичній-основі (глина,
пластилін,
солоне тісто, платика) різними інструментами (стека, гостра паличка,
виделка,
ковпачок від авторучки, гудзик).
VI.
Завершення уроку
Учитель підводить підсумки: аналізує характерні
помилки в роботах учнів;
дає загальну оцінку виконаним роботам; оцінює діяльність учнів на уроці.
VII.
Домашнє завдання
Принести: альбом, пластилін, досочку для ліплення, стеки для
пластиліна, ганчірку